Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

FastFat

27. září 2013 v 23:44 | Moje maličkost |  Téma týdne
Nejsem žádný milovník fastfoodu a jeho služeb využívám jen když je nouze nejvyšší(to znamená, že když mám už moc velikej hlad, koupím si tam salát). Můj odpor zřejmě tkví v tom, že jsem gurmet(nikoli gurmán!!!!-ten zbaští, na co přijde) a jen tak něco nesním. Vyjímkou je školní jídelna, protože umřít hlady ve škole, se mi nechce. Ale zpět k tématu-Několik mých kamarádů, kteří pracovali v jednom z řetězců fastfoodů, se doteď dušuje, že už tam ani nepáchnou a chraň bože, aby se tam najedli. Myslím, že to bude tím, že všichni pracovali v kuchyni...Já sama takovou zkušenost nemám, ale úplně všechno zkusit nemusím...Mně se při samotném slově "hamburger" zvedá kufr a při pohledu na tu anorganickou, chemickou sloučeninu začínám lézt po stropě...Jediná moje intenzivní interakce s hamburgerem "z mekáče" byla ta, že jsme ho na týden nechali s kámošema trochu oschnout(po tom týdnu se s ním stejně nic jiného nestalo) a pak jsme si s ním házeli venku před školou. Někdo může namítnout, že je to prachsprosté plýtvání jídlem, ale složení hamburgeru podle mého zkoumání toto tvrzení do jisté míry vyvrací: Tuk, něčí kůže(nevím, jestli za živa dělala bé, bů,píp, mňau, nebo haf), ještě více tuku, mouka, možná nějaké použitelnější maso(myslím takové, kterým by se dal nakrmit pes),kosti, chrupavky? (netuším), armáda chemických barviv, aromatických látek, látek podporující chuť k jídlu, rozpouštědel, ztužovačů a jiného chemického blivajzu, že by se z toho dala nejspíš sestavit zbraň hromadného ničení a tuk na osmažení...Pak k tomu přidají nějakou tu zeleninu, aby to vypadalo trošku zdravěji a s úsměvem vám to podají. Takové množství tuku ale vyvolává nežádoucí vedlejší účinky-člověk, navštěvující "rychlýžrádlo" moc často má najednou o číslo menší kalhoty(asi se srazily v pračce...) a váha taky nějak blbne(ještě před měsícem ukazovala o pět kilo míň!!)... "Ale když ono je to tak dobré!!!" namítne možná někdo z vás. Jo, může se zdát, ale je to díky látce, jejíž název si zaboha nemůžu vzpomenout, sorry. Ta stimuluje chuťové pohárky a snaží se nám vsugerovat, že ta kejda, co před náma leží je děěěěsněěěě dooobrááá...doma si smíchejte rozemletý kůže(třeba vepřový) s živočišným tukem(výběr je na vás, ale prosím, vynechte z toho velryby), želatinou, malinko(myslím VÁŽNĚ malinko) mletýho masa a troškou soli a dejte to smažit-komu to bude chutnat, ať dá vědět...domácí hamburger si ale dám celkem ráda- mletý maso, vajíčko, majoránka, pepř, sůl, rajský protlak, strouhanka(nebo mouka) a trocha oleje na osmažení...Rozdíl, ne? Toto jest tedy můj článek na téma Fastfoody. Vím, že je dost jednostranný, ale ať se snažím, jak chci, fastfoody prostě nemám ráda...
Dobrou noc všem a ps: Nejlepší jsou ředkvičky!!!!Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. září 2013 v 8:50 | Reagovat

Souhlasila bych s tím, ostatně doma jsme domácí hamburger dělali, a kdyby to bratr nepřehnal s česnekem, který miluje, byl by moc dobrý.
Ale vážně? Zase pes nebo kočka? A umíš si do detailu představit, jak by to v našich středoevropských podmínkách, kde psi a kočky nejsou jateční zvířata jako jinde, probíhalo? Jak by se to shánělo? Jak by se to ošetřilo před zjištěním inspekce, jelikož přísady z nejatečních zvířat jim asi těžko někdo povolí? Dobré to není, menšina masa a většina tuku a kůží zní odporně, ale musí to být z vepřového, hovězího, kuřecího, takové kůže se přidávají do leccčeho a například do sulcu jsou dost důležité, ale sehnat ve velkém psí a kočičí zpracované kůže a přidávat je do toho obrovského množství hamburgerů? No, leda by existovaly v Evropě potravinářské chovy psů a koček, že?

2 feelingroovy feelingroovy | E-mail | Web | 28. září 2013 v 10:40 | Reagovat

Nemyslela jsem to doslovně...měla to spíš být satira na to, že si každý myslí, že je to ze psů a koček(škoda-nevyšlo to...) Samozřejmě, že jsou to kůže s jatečních zvířat(což z toho ale nedělá menší blivajz...)...No vidíš,na česnek jsem zapomněla...:D

3 Radka Radka | E-mail | Web | 28. září 2013 v 14:27 | Reagovat

Pobavil mě Tvůj nadhled a musím souhlasit - něco hodně nezdravého v tom bude, protože se mi vybavila akce fotografky, co hamburger (tuším s hranolkami a zeleninou) postavila na okno a nechala ho tam stát měsíc? A průběžně fotila. Může se něco echt živočišného nezkazit?

4 feelingroovy feelingroovy | E-mail | Web | 28. září 2013 v 17:40 | Reagovat

[3]: Myslím, že o něčem podobném jsem slyšela...Tuším ale, že ta fotografka fotila "hambáč" rok...(no-nezkazil se, jenom oschnul)...:-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama