Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

Nech můj sen na pokoji !!!

19. března 2014 v 20:56 | Moje maličkost |  Téma týdne
Automaticky se mi jako Lapač snů vybavil kruh s hromadou propletených bavlnek, různě ověšený peříčkama z nějakého nebohého orla, či jiného ptáka. Tento ehmm...doplněk(?) skoro každý den prodávají jakýsi pseudoindiáni u metra právě pod názvem lapač snů. Vzhledem ke konstrukci bych řekla, že takové lapače lapají místo snů tak akorát prach. Když už bych si ale nějaký koupila, či vyrobila, rozhodně by to nebylo kvůli vůli lapit sen, který svým obsahem nesedí to rovnice klidné noci. Osobně si myslím, že ty noční můry jsou daleko zábavnější a zajímavější, než infantilní sny o tom, jak na mě hází cukrbliky nějaký můj idol. Sen, který se mi zdál zhruba před deseti lety, při němž jsem měla husí kůži o velikosti chlupů dlouhosrstýho jezevčíka a určitě jsem se klepala jako bych se vší silou držela drátu vysokého napětí a který si doteď do nejmenších podrobností pamatuju, byl tou nejhorší noční můrou, která se mi zdála, ale rozhodně byl napínavý a zajímavý. Pro ty, které by zajímalo, co se mi tehdy jako osmileté zdálo, nechť pokračují ve čtení ostatní ať přeskočí na konec tučně značenýho textu:

Takže pro popsání okolí a pochopení situace snu: Tehdy jsem z okna obýváku mohla vidět na cca 50 metrů vzdálené rozsáhlé pole, na které jsem se taky ráda dívala. Bydlíme v dvoupatrovým rodinném domku a obývák jsme tenkrát měli v druhém patře. Pokoj jsem měla se sestrou přes chodbu od obýváku jen se střešním oknem, o patro níž byla kuchyň a jídelna-ta s terasou na zahradu. A teď ke snu: Byla zima a všude sníh, já jsem si hrála se sestrou v obýváku a najednou jsem se podívala z okna a na poli jsem viděla černé samotné piáno. Divila jsem se tomu a zavolala jsem mámu, ať se jde podívat. když se přišla podívat máma u toho piána se něco pohybovalo. Nebylo ze začátku poznat, co to je, protože to piáno bylo dost daleko, ale pak jsem poznala v těch pohybujících se flecích vlky. "Mamíí! Tam jsou vlci!!!" "To nechápu, co tam dělají." Máma si toho moc nevšímala, ale já se začínala bát. Uklidňovalo mě ale to, že jsem vysoko a oni se ke mě nedostanou. Najdnou se ti vlci podívali sborově mým směrem a rozeběhli se k našemu domu. Jednomu se podařilo vyskočit až do okna a celý náš dům obklíčili. Obě sestry byly moc malé, aby to chápaly, ale já se opravdu bála a radši jsem byla s tátou a ségrama v pokoji schovaná pod střešním oknem. Mámu jsem vyslala dolů, aby nám přinesla něco k jídlu, protože po celé naší zahradě byli vlci. Máma se smála a šla udělat chlebíčky. Když se vrátila slyšela jsem hlasité vytí a občas se nějaký vlk pokusil skočit do okna obýváku, protože bylo sem tam slyšet bouchnutí. Dodala jsem si odvahu a šla se do obýváku podívat a dokonce jsem se podívala i z okna, ale v tu chvíli se v něm oběvila hlava velikého vlka s černýma očima a bílými tesáky a šíleným pohledem. Hrozně jsem se lekla a uskočila s křikem od okna. Vrátila jsem se k tátovi, sestrám a mámě do pokoje a chvíli jsme si povídali. Táta se šel podívat dolů a vrátil se s tím, že vlci odešli. Já se vrátila se ségrou do obýváku a pokračovaly jsme ve hraní, menší sestra, která ještě neuměla chodit, zůstala s mámou v pokoji. Táta se chtěl se mnou a ségrou podívat za babičkou a tak nás máma oblíkla do toho zimního mrazu a my se ségrou jsme vyšly s tátou ven. Jenže já nějak špatně šlápla do sněhou a spadla jsem do závěje. Nemohla jsem se ani hnout a v tu chvíli táta vykřikl, že se vlci vracejí. Ohlídla jsem se za sebe, co nejvíc jsem v závěji mohla a spatřila jsem celou smečku, jak se ke mě blíží. Táta pro mě běžel taky, ale vlci byli taky rychlí. Zavřela jsem oči a zabořila jsem hlavu do závěje...A probudila jsem se. bByla jsem ráda, že to byl jen sen, ale v devíti letech to byl drsnej sen. Chvíli jsem se bála dívat na pole.
Ale přesto ten sen mám ráda. Nechtěla bych přijít o žádný sen. Vlastně bych řekla, že noční můry jsou lepší, než ty hezké sny, protože to probuzení není tolik deprimující. No, když se vám zdá něco hnusnýho, můžete být rádi, že už je po všem, ale když je ten sen pěkný, je vždycky škoda, že už jste se probudili... Sny jsou úžasná věc. Bez nich umřela nudou, takhle se pokaždé těším, co mě zase potká, jaké dobrodružství mě čeká. Jen ty moc horrorové sny by si moje Fantazie mohla odpustit. Jednou se mi zdála taková parodie na Kruh, kdy jsem ve vaně našla hustý chomáč černých vlasů a šla jsem za ségrou, ať to po sobě uklízí. Jenže nebyly její a podobný chomáč jsem našla i v záchodě. O chvíli pozdějc z toho záchoda začala vylézat ta kruhová holka, ale naštěstí se mi podařilo jí rychle spláchnout. No, ale dlouho po tom jsem k našemu záchodu neměla důvěru...Poslední dobou se mi ale pořád zdá o maturitě, což jsou vcelku nudné sny, ty bych si snad i nechala lapit od lapače...Ne, nenechala, sny jsou moje a já jsem na své věci háklivá...Vítám všechny typy snů, užívám si je a baví mě vymýšlet si rozdílné konce a pokračování...Takže žádný lapač snů si pořizovat nebudu, protože nechci žít s tím, že mi nějaká kruhovitá indiánská vymoženost ukradla mé sny. Sny jsou od toho, aby se snily a ne aby se věšely do výpletu lapačů. Už se těším, co mě čeká dneska. Já sny beru to jako promítání filmu zadarmo. Akorát popkorn neumím jíst ve spánku, ale to je hold úděl volných představení...Všem přeju ty správné sny a dobrou noc a příjemné ráno... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Narween Narween | Web | 19. března 2014 v 21:16 | Reagovat

Mne sa nočné mory nesnívajú skoro vôbec... ja mávam totálne nelogické sny typu: Idem do cukrárne,tak ja obslúžim ďalších ľudí, potom príde nejaký ujo, poštve na  mňa tigra (a vynadá mi že nemáme muffiny), potom na tigra zasvietia lúče slnka a ten sa rozpadne na popol a ujo je zrazu mŕtvy ... Keď sa po takýchto snoch zobudím tak je to vážne divné 8-O  8-O  8-O A ja sa vždy teším čo za sny ma v noci čaká... :-)

2 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 19. března 2014 v 21:25 | Reagovat

[1]:Taky bývám naštvaná, když jdu do cukrárny a nemají zrovna můj oblíbený dortík...:D ale tygra jsem nikde zatím neviděla :D Apoň se v noci taky nenudíš :D

3 Otavínka Otavínka | Web | 19. března 2014 v 21:27 | Reagovat

Čtivý a zajímavý článek. Taky se mi před maturou zdály hororové sny a většinou o tom, že jsem si vytáhla otázku u maturity, kterou jsem neznala. Je ovšem zajímavé, proč se sny neukazovaly v ději, že jsem třeba maturitní komisi překvapila.
Možná šlo o stres před zkouškou dospělosti. Ale neboj, dopadne to dobře. Když Tě pustí k maturitě, tak už máš na půl vyhráno.

4 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 20. března 2014 v 15:05 | Reagovat

[3]:Děkuji za povzbudivý komentář...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama