Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

WTF?

20. března 2014 v 19:29 | Moje maličkost |  Střípky z mého života
Asi pomalu začínám rozumět starší generaci, když si stěžuje na generaci mladší, jak je neslušná, chamtivá, hloupá atd... Nepovažuju se ve svých skorodevatenácti za bůhvíjak starou, ale přeci jen jsem dosti uvědomělá, abych dokázala posoudit chování od generaci mladší mládež. Když jsem chodila do páté třídy, dostala jsem svůj první mobil. Byl to černobílý Siemens A57 a měla jsem z něho velikou radost...S kamarádama jsme chodili k potoku, na hřiště, hráli jsme si v lese (přestože nám to rodiče zakazovali) a bylo nám blaze. Ovšem, že v naší třídě se našlo pár narušitelů všeobecné pohody, většinou z řad zbohatlíků, dávající okatě na odiv svůj majetek. Vždycky mi bylo hrozně líto, že mi rodiče nedovolí, to co mohli oni, nikdy jsem nenosila to super značkové oblečení, neměla jsem páru, co je to Gucci, LV, nebo ostatní. Pár mých spolužaček se až úchylně vyžívalo v módě a místo zdravého rozumu v jejich hlavě převládl pud sebezkrášlování a bytí IN. Nikdy jsem to nepochopila a tehdy mi přišly jako z jiné plantey. Vždycky jsem se na lidi dívala z jiného úhlu a snažila jsem se je pochopit. Nepovedlo se mi to do teď. Na gymplu jsem konečně našla podobně "postižené" lidi, tudíž jsem se konečně dostala do kolektivu mě vyhovujícímu. Moje dvě sestry jsem nechala napospas základce s tím, že když jsem vycházela z devítky, moje nejmladší ségra právě začínala první třídu. Valná většina jejích spolužáků nastoupila do první třídy s mobily v ručičkách, vytahujíc se, kdo má víc her a čí foťák má víc pixelů. Bylo mi z toho nablití. Občas jsem ségry vyzvedávala, ale spíš tu nejmladší (prostřední v té době chodila do pětky), takže jsem s "mladou generací" přišla do těsného kontaktu. První zarážející událost byla, když na mě ségřin spolužák zařval, ať mu doprdele uhnu. Překvapilo mě to a neřekla jsem na to nic. Jen mi přišlo líto, že už takhle malej a takhle sprostej. A napadlo mě, že v jeho věku jsem si tohle nedovolila. To už jsem chodila do druháku na gympl a když jsem se o tom ve třídě zmínila, ostatní jenom nevěřícně vrtěli hlavou.

Další šok pro mě byl, když jsem potkala spolužáky prostřední ségry, jak kouřej za rohem-v šesté třídě. Oukej, každej to jednou asi vyzkoušel, ale tohle bylo profesionální užívání si cigaretového opojení. Nehledě na to, že většina holek v partě byla zmalovaná jako moravská skříň. Pomyslela jsem si "Ach jo, to máme dneska mládež" a pokračovla jsem v cestě. Myslela jsem si, že na gymplu jsem relativně v bezpečí před vlivem mladé generace, ale noví prváci (já ve třeťáku) mě přesvědčili o opaku. Čtveřice zmalovaných individuí, na škole známá pod názvy "Čtyřčata, Parta děvek, Děvky, Patky (podle jejich účesú), Ty dyliny z prváku (teď už ze druháku) a Ty krávy peroxidový" vnesla do naší zatím poklidné školy pro chytré hlavičky závan namyšlené vypatlanosti. Jsou drzé, blbé a vypadají jako rozteskávačky z většiny amerických filmů pro puberťáky. I náš učitel na češtinu se zmínil, že s námi odejde poslední seriózní třída na gymplu. Potěšilo nás to a zároveň v nás probudilo otázku, proč je dnešní mládeš tak "zkažená". I za nás bylo pár dylinek, kreténů a podobně, ale neseděli jsme celý den u počítače, měli jsme větší fantazii, protože fůru věcí jsme si prostě museli vymyslet a myslím, že naše dětství bylo tak nějak opravdovější. Jasně, prožívali jsme pubertu, období vzdoru a tak dále, ale nemyslím si, že bychom byli až tak drzí a neomalení a nafoukaní a sobečtí jako právě mladá generace. A co hůř, čím mladší, tím horší, se mi zdá. A nejen mně, toto téma často diskutujeme ve třídě a s učiteli. Je to smutný, ale opravdu nevím, co na tom má největší vinu... Pokud by někdo měl nápad, sem s ním... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 20. března 2014 v 19:51 | Reagovat

Ve svých sedmnácti letech si říkám že jsem úplně mimo a out, když se nezajímám o to, o co se zajímají moje spolužačky, ale tohle je moc i na mě teda... definitivně si myslím že nová generace je zkažená.

2 feelingroovy feelingroovy | E-mail | Web | 20. března 2014 v 21:36 | Reagovat

[1]: dobrá zpráva je, že nejsi ani mimo ani out, protože trendy vymejšlí nějakej člověk a nikdo nemá povinnost ho v tom podporovat...:) a děkuju za souhlas...

3 Rainne Rainne | Web | 23. března 2014 v 13:23 | Reagovat

Dnešní generace mládeže zkažená je. Lze se o tom přesvědčit na každém kroku. V době, kdy jsem byla ve čtvrťáku na střední si prváci dovolovali prakticky všechno. Škoda mluvit. Tato generace mladých si nejspíš myslí, že může všechno.. Velmi výstižný článek.

4 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 23. března 2014 v 19:49 | Reagovat

[3]: Děkuju za pochvalu, byť je to vlastně smutné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama