Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

Hudební ředkvička se zázvorem

29. dubna 2014 v 19:39 | Moje maličkost |  Téma týdne
Takže v kostce to, na čem jsem závislá. Nechci se opakovat, ale témata týdne prostě nahrávají mé největší závislosti-hudbě. Ale o té jsem napsala hafo jiných příspěvků, takže se budu zabývat ředkvičkami. Jsou prostě úžasný. Nevím, na jakou složku jsem závislá, ale můžu je vždy, všude a za všech okoností. Ke snídani, obědu, večeři (ne, nemám poruchu příjmu potravy, k ředkvičkám obyčejně ještě sežeru polovinu ledničky). Ale musí to být čerstvé a kvalitní kousky. Stejně tak, jako francouzský someliér nebude pít krabicový víno, nejsem schopna pozřít zimní řekvičky. Jsou vodový, chuť veškerá žádná a o vzhledu nemluvě. Období chladu a mrazu jsem tedy nucena prožít v permanentním absťáku. (Už je naštěstí jaro, takže řekvičky konzumuju po kilech denně). Jak já tu chuť miluju. A jak hezky chroupou....A jak jsou jemně štiplavé...
Ale vraťmě se do období rampouchů a sněhu. V těchto nepříznivých podmínkách si můj organismus vyvinul další závislost-na zázvoru. Pálí, strašně hezky voní, je zdravej a vůbec...Tak jako dokážu spořádat tři balení ředkviček během pěti minut, v zimě piju zázvorovej vývar třikrát denně a občas si k tomu zakousnu zázvor syrový. Máma říká, že mám hubu z asbestu a táta namítá, že budu mít zachvíli žlučník v pérdeli. Asi na tom něco bude, měla bych neřízenou konzumaci pálivých jídel omezit. Všechny závislosti jsou svým způsobem škodlivé. Při hudbě si kazím sluch a při pojídání zázvoru a řekviček zažívání. Ale pokud se budu držet poučky "Všeho s mírou!" mělo by být po problémech. Naštěstí mám vcelku silnou vůli, která mi pomáhá svoje závislosti překonávat, když je nejhůř. Nikdy jsem nebyla závislá na drogách, ani na kouření, či alkoholu, tudíž moje pevná vůle ještě neprodělala křest ohněm, ale nijak zvlášť netoužím po tom, aby jím prošla.
Ono existuje víc věcí, na kterých jsem závislá, ale tyhle tři hlavní mě charakterizují asi nejvíc.
Kdybych měla poradit lidem, kteří jsou zavislí na horších věcech, nemám tucha, co bych jim řekla. Pevná vůle je výsledkem pilného cvičení a žádná závislost bez ní nejde odnaučit. Ale když člověk opravdu chce přestat, je na půli cesty k úspěchu. Chápu, že moje blafání o sobě samé moc přínosné pro okolní svět nebylo, ale mám takovou chu´t na ředkvičky, že nevím, co jiného psát. Dobrou chuť a pevnou vůli :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MissNormální MissNormální | E-mail | Web | 2. května 2014 v 8:59 | Reagovat

mohla by si dát prosím hlas v této soutěži? :D  http://oh-no.blog.cz/1405/competition-epic-song-2-kolo#comment111525203
jo a dávám si na profil svou fotku :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama