Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

Den 1.

6. května 2014 v 20:27 | Moje maličkost |  Svaťák, aneb blížíme se do finále...
Ráno raníčko panna vstala, ani postel si neustlala. "Půjdu se učit matičko, na nebi svítí už sluníčko".....Cha,cha,cha... Sice jsem vstala dosti brzy, ale první dvě tři hodiny jsem strávila civěním do computeru, který mi posloužil jako způsob pro koukání se online na Teorii Velkého třesku. Jo, mezitím, než se jednotlivá videa načetla, učila jsem se Newotonovy pohybové zákony a sčítání vektorů, protože maturita z fyziky není zrovna brnkačka....Ale Teorie Velkého třesku je zvětšiny položená na fyzikálních zákonech, takže se vlastně učím zábavnou formou, při čemž si vzpomenu na J.A.Komenského, kterého musím umět na češtinu, ze které taktéž maturuju, tusíž se vlastně pečlivě připravuji na zkoušku z dospělosti. A ještě ke všemu se u toho královsky bavím, protože Sheldon je naprosto úžasnej <3.
Do maturity mám ještě 15 dní, a tímpádem i fůru času a doufám, že zvládnu všechny série, abych byla jaksepatří připravená.
Celá tahle problematika se mi hezky hodí k nynějšímu TT- Styl, protože i k učení člověk potřebuje určitý styl, který mu bude vyhovovat. Neříkám, že třeba u angličtiny mi to pomůže, protože jsem nikde nenašla online verzi anglickou s titulkama(ani českejma, ani anglickejma), tudíž jsem nucena poslouchat českej dabing, kterej je ale celkem ucházející... Každý musí mít svůj styl, ať už se týká čehokoliv. Já jsem mám od přírody tendenci k volnosti a míru (takovej hipísáček 21. století...) tudíž mi momentální styl učení se na maturitu vcelku vyhovuje. Jak to dopadne se dozvíte za ty dva týdny, zatím si sem budu dávat každodenní hlášení o mém učení se na zkoušku z dospělosti...Těžko říct, jestli to někoho bude zajímat, ale moje děti se tomu možná v budoucnu zasmějou...("Ahá, tak teď už chápu mami, proč si neudělala maturitu...")
Styl je prostě důležitej, dělá z nás to, co jsme, dokonce i když kopírujeme styl někoho jiného, naší osobnost tím ukazujeme světu na obdiv tak jako tak. Osobně si ale myslím že každý by měl mít právo na svůj styl a neměl by za něj být souzený, ani šikanovaný...pokud se ten styl nevyznačuje horečnatou touhou vyvraždit všechno v okruhu dvaceti kilometrů schopné samostatného pohybu po libovolných trajektoriích, kdy v=s/t při pohybu rovnoměrném, nebo kdy v= a*t při pohybu rovnoměrně zrychleném....:) (ano, sledování fyzikálních seriálů mi docela pomáhá...) Mějme každý svůj styl, nebojme se ho ukazovat, nestyďme se za něj, ale proboha buďme soudní a nezabíjeme nevinné existence...:) Pís :) (myšleno "mír", ne "hrášek"...:)
Ps.: Výše uvedený text neberte úplně vážně :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saanma Saanma | Web | 1. září 2016 v 14:12 | Reagovat

Tak jsem tady a jdu číst, protože i když se těším, mám docela pokoru před tím, co mě čeká. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama