Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

Příspěvek schizofrenika

20. června 2014 v 22:57 | Moje maličkost |  Téma týdne
Není to úplně pravda- nejsem schizofrenik v pravém slova smyslu, protože oni si potíže neuvědomují, zato já jsem s nimi naprosto smířená. Moje rozpolcelnost je asi trochu dána tím, že jsem blíženec, tudíž dva v jednom. Zatím jsem si nevimla žádných větších potíží, ale jak pravil Mycroft a později i Sherlock Holmes: How would you know?
Řekněme to takhle-zatím si nikdo nestěžoval. Moje vnitřní hlasy mi, pravda, moc nepomáhají, ale zato s nimi bývá sranda, ačkoliv si nejsem jistá, zda to je jeich záměr. Možná, že kdybych je začala poslouchat, taková sranda by to nebyla a nejspíš by se objevili i stížnosti, ale já je poslopuchat nehodlám, takže mí nepřátelé můžou být v klidu.
Žertuji, žádné vražedné hlasy v hlavě nemám, ale občas mi radí co a jak, kterou cestou se vydat a sem tam se pohádáme o to, který kluk je hezčí, co je potřeba udělat a výjimečně se pohádáme i směru cesty. Ale jak jsem již řekla-bez nich by to byla nuda. Moje vnitřní hlasy jsou jednoduše Svědomí, Pud sebezáchovy a Smysl pro prokrastinaci. Myslím, že ze všemi jsem vás již seznámila dříve, tak tedy jen na okraj: Smysl pro prokrastinaci se snaží zevlovat, kdy jen to jde, Pud sebezáchovy se snaží dělat (podle něho) správné věci a Svědomí jim oběma nadává, když se něco nepovede. Takže v tomhle blázinci prosím žiju a občas mám co dělat, abych se nezcvokla. V porovnání s tím chlápkem z hororu 3:15 zemřeš si ale žiju poklidný, místy dokonce nudný život. nevím, kdo z vás zmiňovaný film viděl, ale pro ty, co tu smůlu neměli, je zde děj v kostce: Do domu se nastěhuje rodina. na první pohled je vidět, že není všechno v cajku. Rodinka řeší svou krizi a mezitím se z tatínka stává magor, protože nějaký hlasy mu šeptaj, aby své milované poslal do věčných lovišť. Hlasy jsou čímdál hlasitější a objevují se všude možně všemožné mrtvolky a duchové, takže začne hrabat všem (včetně diváků). Už si nepamatuju konec, ale vím, že tam chcíp pes (doslova) a myslím, že dost odpornou smrtí (tuším, že ho rozsekal ten týpek sekyrou). V podzemí najde ten mešuge taťka starou mučírnu a světe div se-objveju tam duchy mučených, kteří mu šeptají, že ve 3:15 má svou famílii odkrouhnout. Domnívám se, že familka to přežila, ale jistá si nejsem. (Jednou mi stačilo, podruhý se na tu blbost dívat nebudu.) Nicméně, je to pěkná demostrace tématu Hlasy v hlavě.
Jako další případ hlasů v hlavě uvedu postavu z Pratchettovy tvorby. Jmenuje se Ondro Dokopy a sestává z osmi samostaných osobností: Jožy, lady Hermiony, malého Sidneyho, pana Vidláka, Kudrnáče, Soudce, Myslitele a Burkeho.
Jednoduše řečeno-v jeho hlavě musí bejt pěknej humbuk. Ale osobnosti to nejsou zlé, ani moc zákeřné, akorát jsou prostě silnější, než osobnost samotného Odnry. A dkyž se zrovna hádají o slovo, pro kolemjdoucí/stojící to může být zajímavá podívaná...
Jak je vidět, hlasů v hlavě může mít každý hafo a každý může mít svou "hlavu" a domluva může být obtížná. Dokud se ale hlavní hlava dokáže s hlasy domluvit (s nebo bez násilí), všechno je v relativním cajku, ale pokud začnou hlasy svému nositeli našeptávat špatnosti, je nejlepší jim sbalit kufry, vystřelit je na Mars a sám odjet k doktorovi na léčení. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kelly Kelly | Web | 24. června 2014 v 22:50 | Reagovat

To musí být otrava tolik hlasů. Teď stojíš v KFC před tabulí co mají "dobrého" a rozhodni se. Ještě že mám silnou vůli a mé démonky krotím :DD (Silná vůle? To psalo mé já s jménem "Greenpeace" pozn. red.)

2 eazi eazi | Web | 10. července 2014 v 14:57 | Reagovat

Zaujal mě nadpis článku. Nebydlím na koleji, aly bydlíme s holkama na bytě. Bohužel, pod náma bydlí schizofrenik a moc srandy si s ním neužijeme. Pokud pije, tak je agresivní, pokud se hraje hokej, je agresivní, pokud se hraje fotbal je opět agresivní. V případě, že zápas dopadne podle jeho představ, je veselý- mlátí do zdi a hlasitě se směje a pije→ tudíž je pak o5 agresivní. Pokud zápas dopadne špatně, tak pouze mlátí do zdí a pije. V rozeřvaném stavu je nejlepší být z jeho dosahu, protože s pravým schizofrenikem našeho typu prdel není... :-D
Jinak s tebou může být docela sranda. Jak říká Kelly, debata sama se sebou v KFC je pro okolí fakt dobrá. :D  :D

3 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 13. července 2014 v 20:06 | Reagovat

[2]:Kámoši se se mnou nenudí :D Ale jinak bydlet v baráku s pravým schizofrenikem-to je docela drsný. Je to opravdu hrozná nemoc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama