Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

Takový malý seznam

30. září 2014 v 22:37 | Moje maličkost |  Téma týdne

Já a platonické lásky… Tohle téma by vydalo za knihu. Už jako mrňavá holčička jsem měla své idoly a při svěření se mé "chápající" famílii jsem byla terčem zábavy.
Někdy v sedmé třídě jsme s kamarádkou udělaly pokus a spočítali jsme všechny naše dosavadní platonické lásky, a světe div se, bylo jich víc než sto u každé. Ale je fakt, že jsme započítávaly i to, že se nám někdo pouze líbil.
Ne vždy byla platonická láska pro mé srdce přínosem. Zvláště, když to dotyčný věděl a s ním i celá škola a já každý den startovala s posměšky ostatních lidí, z nichž někteří mě vlastně ani pořádně neznali. Byly chvíle, kdy jsem si i přísahala, že už se nidky nezamiluju, ale už tehdy jsem věděla, že to nemůžu nikdy splnit.
Přes všechny nesnáze je láska pro mé srdce něco jako očkování před smrtí. Nedokážu jen tak bloumat světem, aniž bych byla do někoho zamilovaná. Takže to asi vysvětluje tu stovku… A taky většina mých platonických lásek mi byla prospěšných, co se zkušeností týče. Díky nim jsem objevila nové věci, o kterých jsem neměla nejmenší tušení a každá z lásek mě posunula kupředu. Když udělám seznam kluků a pánů, kteří mě nejvíc ovlivnili, bude vypadat asi takto:

 1. Paul Simon - Nejlepší folkový kytarista, skladatel a zpěvák. Bez diskuse na prvním místě. Bez něho bych tu už asi nebyla. A díky němu jsem začala poslouchat folk. A nevnímala bych svět kolem tak intenzivně.
 2. Old Shatterhand - Pokrevní bratr Vinnetoua. Už jako malou mě naučil bránit svůj názor a práva.
 3. Jonatán Čas-nač-aj - Nájemný vrah ze Zeměplochy. Naučil mě milovat černou a pohybovat se tiše ve tmě. A taky mě naučil milovat knihy Terryho Pratchetta. Budiž mu země lehká.
 4. Mace Windu - Jedi s fialovým lsvětelným mečem. Ukázal mi, že Síla je všude kolem.
 5. Benedict Cumberbatch - Podle mé mámy nejhnusnější herec evr, podle mě nejzajímavější. Vzbudil ve mně zájem o Anglii, Sherlocka Holmese a všeobecné dění.
 6. Sheldon Cooper - Nejchytřejší a nejsebestřednější fyzik na světě. Kupodivu ve mně vzbudil zájem o fyziku-resp. o kvantovou fyziku.
 7. Amidamaru - Samuraj z anime Král šamanů. Ačkoliv to zní úchylně, i on se mi líbil (a není to dávno). A díky němu jsem začala mít ráda Japonsko.
 8. Tom Kranich - Parťák Semira Gerkhana z Kobry 11. Ukázal mi, že lidi, co smějí mrňavým lidem, to nemusejí nutně myslet zle.
A pak bych mohla udělat seznam těch, do kterých jsem (byla) zamilovaná nejvíc.:

 1. Paul Simon - Ten prostě vede.
 2. William Bodie - Parťák Raye Doyla z CI5. Sice hroznej děvkař, ale jinak srdce ze zlata a krásnej úsměv. RIP Lewisi Collinsi.
 3. Jonatán Čas-nač-aj - Sice vrah, ale krásnej.
 4. Benedict Cumberbatch - Jeho pohled je prostě neodolatejnej. A umí si ze sebe udělat srandu.
 5. Můj známej z vejšky - Vlastně momentální platonická láska. Je krásnej, chytrej, úžasnej a božemůjonjeprostěskvělej. a vlastně je jedním z důvodů, proč jsem na tu školu lezla J
 6. Loki - A vlastně Tom Hiddleston celkově. Ale Loki je prostě best.
 7. Můj spolužák ze základky číslo 1 - Nemá smysl uvádět jméno. On byl prostě hezkej. O to horší to bylo s inteligencí.
 8. Můj spolužák ze základky číslo 2 - Spolužák jedničky. Stejný pako, ale bohužel i stejjně hezkej. Vlastně to ani nebyly přímo spolužáci - oba chodili o rok výš.
 9. Heath Ledger - Ano, idol většiny dívek nemůže chybět. Čest jeho památce.

Takže asi tak. Jsem prostě srdcař. Dokonce mám i penál na tužky popsanej jmény mých idolů. A to jsem si ho dělala v prváku na gymplu. J Vlastně jsem ráda za každou platonickou lásku, protože mé srdce nemá šnaci zakrnět. Jenže něco jiného je mít někoho, kdo je na hony vzdálený a někoho, kdo mě míjí den co den na chodbě a pomalu ani neví, že existuju. jenže není lepší pocit, než usínat s myšlenkama na svého miláčka, doufajíce, že následující sny budou jen a jen o něm.

Platonická láska člověka chrání před šílenstvím. Protože když je nám ouvej, stačí se v myšlenkách přitulit k někomu, koho máme rádi a v klidu přemýšlet, jak všechno vyřešit.

Všechno má ale své ale a už Everly Brothers věděli, že láska bolí. když jsem si procházel tím výše zmiňovaným peklíčkem, přísahal jsem si, že už se nikdy nezamiluju do spolužáka a nikdy už nikomu neřeknu, že se mi někdo líbí. ještě v devítce jsem to porušila, protože jsem se zamilovala do svého spolužáka a hned jsem to vyklopila všem kamarádkám. Nebylo to zase nic světobornýho, takže jsme se tomu společně zamály a jelo se dál.

Když nad tím tak přemýšlím, s platonické lásky se ta reálná stala jenom jednou. Vždycky to totiž vyplynulo tak nějak samo ze sebe. Ale i tak-ten pocit, že mě v náruči drží někdo, o kom jsem měsíc předem snila, byl jeden z nejlepších zážitků mého života. A proto bych si ho ráda zopakovala co možná nejdřív. Jenže to by se on musel nejprv přestat schovávat ve škole, protože hledat jeho ve třech budovách, z čehož jedna má sedm pater, s tím, že každý máme úplně jinej rozvrh - to je mission impossible. ježe jak se znám, tak budu klidně běhat z patra do patra a z budovy do budovy, ejn abych ho koutkem oka zahlédla. Láska si oběti nevybírá, ale zato umí vybírat vysokou daň.

Bez lásky bych umřela, ale někdy mám pocit, že umřu kvůli ní. (Přeháním, většinou mi spíš zachránila život.)

Vsadím se, o co chcete, že každý má svůj seznam lásek, na které s postupem času vzpomíná s krásnou nostalgií, popřípadě s humorem, co všechno tenkrát kvůli ní/němu vyváděl. Já teď vlastně všechny ty moje ex-idoly beru jako své platonické kamarády, se kterými mám společné krásné vzpomínky na doby minulé.

Ať už láska bolí, nebo ne, vždycky bude jedním z nejdůležitějších věcí v lidksém životě. A Nezáleží na tom, jestli je reálná, nebo platonická.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | E-mail | Web | 1. října 2014 v 18:21 | Reagovat

Sheldon Cooper? :-D Ale však oki. Ja som zasa až 100 tých lások asi nemala, i keď keby som zarátala aj tých, čo sa mi len trocha páčia, možno by to bolo aj väčšie číslo :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama