Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

Every breath you take, every move you make

14. září 2016 v 4:30 | Moje maličkost |  Téma týdne

I'll be watching you.

Ne, nemluvím o Stingovi, mluvím o něčem, co naše životy ovládá, stráží každý moment a stráží bedlivě i náš volný čas.

I když máme spát, on je vzhůru a nutí nás žít podle jeho pravidel. Drží nás ve svém vězení, z něhož je jen obtížný únik.

Má obrovskou moc ničit životy, i je čas od času vylepšit.

Jako oheň je i on dobrý sluha, ale špatný pán.

Jako bachař nás chvíli co chvíli obchází a jako ukecaný spolujezdec v metru nás nutí poslouchat a pozorovat, co nového se stalo.

A my se necháme, jelikož nemáme nic jiného na práci, jelikož se cítíme bezpečněji, když nás někdo ovládá. Můžeme špatná rozhodnutí na někoho hodit, můžeme z nich obvinit ty, kteří s tím nemají co do činění.

Kdo ho nechá, ovládne mu celý život a bude ho věznit ve své pozlacené kleci novinek a cool věcí. Bude strážit náš čas v jeho přesýpacích hodinách složených z fotek, videí, obrázků, citátů a článků. Spojuje a rozděluje lidi. Ví o všem, co se kde děje, ví všechno, všude byl a odevšad má fotky, které ostatní nadšeně sledují, aniž by si všimli, že jim za okny ubíhá reálný život.

Ale je to přeci IN, tak proč tak nežít, že.

On stráží to, abychom se mu podřídili, abychom ho následovali, stráží náš čas, abychom mu odevzdávali pravidelnou dávku každý den, ale to co nestráží, je naše soukromí. A můžeme si za to sami. Dáváme mu podněty, necháme se s neskrývanou radostí ovládat.

On není zlem, je strážcem naší doby.

Je to Facebook.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama