Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist vede k utrpení...Strach je cesta k Temné straně...

Něco o kráse

19. ledna 2017 v 21:23 | Moje maličkost |  Přemítání o věcích závažných i banálních
Moje bývalá spolužačka stále vymetá kdejaké soutěže krásy, tudíž na mě občas na FB vykoukne příspěvek typu "Hlasuje pro mě".
Nikdy jsem takový pípoviny neřešila, během puberty jsem se smířila s tím, že jsem spíš zvíře, než kráska, a o to víc jsem se u lidí zaměřovala na charisma a nitro, než na das Gesicht.
Ale poslední dobou na mě pořád vyskakují právě odkazy na Miss, Supermiss, Megamiss, Missímiss, Zmiss a podobně.
A pak se člověk diví, že je tolik holek nešťastných z toho, jak vypadají.
Pravda, ty holky na soutěžích krásy vypadají pěkně, jsou hubené, mají velká prsa, pěkný zadek, jsou vysoké, mají bezchybně vypadající pleť a zkrátka jsou k sežrání. (Nepočítám samozřejmě miss xxl a podobné soutěže, protože i tak se lidstvo upíná spíše na ty hubené miss)
A pak jsou tu holky, které na tyto missky koukají a vyhazují sebevědomí oknem.
Jo, když je člověk tlustej, tak s tím může udělat to, že zhubne, začne cvičit a tak, ale když je vzrůstu nevyvinutého hobita a má hrudník jak tenisové kurty, tak mu cvičení moc nepomůže.
Přiznávám, že když jsem viděla ty fotky holek z obálek, bylo mi líto, jak vypadám. Najednou jsem byla hrozně povrchní.
Na chvilku jsem se přestala mít ráda a nejradši bych se spláchla do záchodu. (Výhoda mého vzrůstu-asi bych se tam vešla)
Ale pak jsem se zamyslela. Vzhledem k tomu, že nenosím make-up, nemám žádnou plastiku, nikdy jsem neměla barvené vlasy a nijak zvlášť neřeším módní trendy, tak mě vždycky lidi brali díky mému smyslu pro humor. Kam jsem přišla, tam se lidi smáli. Dřív jsem byla takový roznašeč dobré nálady, bavič, šašek, magor a podobně. A mě se líbilo tvořit úsměvy na tvářích ostatních.
Ano, občas si do mě lidé rýpali kvůli tomu, jak vypadám, pořád se mě snažili přinutit ke změně, ale já si dál jela podle sebe.
Jenže i tak mě občas zamrzí, že jsem se nenarodila hezká. Že nikdy nebudu "ta hezká holka", ale jen "ta vtipná", případně "ta divná"
V dnešní době se hodně dbá na vzhled. I v mé předchozí práci mi taktně naznačili, že jsem na jejich nóbl společnost ošklivá, a pak mě vyhodili. (Fajn, taky jsem jim nabourala auto, ale to jim patří).
Naštěstí teď dělám práci, kde mě cizí lidi nevidí. Sice se občas snažím chodit namalovaná, protože občas je fajn, když na vás kluk koukne, protože vám to sluší. A přiznejme si-my ošklivky se s tím často nesetkáváme.
Říkám ošklivky, ale není to myšleno zle. Každý je svým způsobem krásný, ale v dnešní době je krása brána hodně přísně.
Například výběrové řízení pro Emirates. Přítelkyně mého kolegy a moje kamarádka se tam hlásily, ale co mi oba vyprávěli, tak mají hooodně vysoké požadavky. Jakmile nemá holka správně zapilované nehtíky, nebo někde tetování, nebo gram tuku navíc, má smůlu.
Je to sice pochopitelné, že taková společnost chce mít tu nejlepší prezentaci, ale kdo vlastně určil, co je hezké a co není?
Lidi jsou strašně povrchní, nejvíc je zajímá vzhled, peníze a kontakty a city, myšlenky a názory jsou na posledních místech.
Já se vždy snažím být statečná a těm hezkým holkám nezávidět, ale někdy je to fakt těžké. Kdybych na každém rohu neviděla mnohdy i upravené fotky modelek s popisky typu "Krása největší", "Omdlíte okouzlením", "To nejhezčí, co jste kdy viděli", tak jsem se sebou spokojená, ale takhle je to těžké, když vím, že jediný způsob, jak by mohli lidi omdlít, když mě uvidí, je sundat si ponožky.
A to do svých pocitů nezapočítávám ani fakt, že mám přítele. Mnoho holek má daleko větší komplexy z toho, že si nenajdou chlapa, jen proto, že mají prsa velikosti atomu, vzrůst Froda Pytlíka a tvář podobnou bublinkové fólii.
Já měla štěstí, že i přes tento výpočet věcí toho přítele mám a dokonce mu přijdu roztomilá, hezká a milá.
Je to smutné, protože to jsou většinou kluci/chlapi, kdo není tak povrchní.
Většina normálních chlapů je ráda, že má ženskou, která umí vařit, má ráda sex, je chytrá, je věrná a existuje. To jak vypadá, jde často až na spodní příčky priorit. A pokud chlap řeší jen velikost prsou, není to chlap úplně pro život.
Je pravda, že každá žena by o sebe měla dbát alespoň z hygienických důvodů. Mýt se, mýt si vlasy, občas se oholit, občas se navonět pro svůj dobrý pocit (krásná vůně zvedne náladu především svému nositeli), čistit si zuby, stříhat si nehty a starat se zkrátka o své tělo.
A co si budeme povídat-čistá, upravená (nemyslím make-up, myslím umyté učesané vlasy-případně upravené dle situace a délky vlasů, umyté zdravé zuby atd.), usmívající se žena je krásná, ať už je vysoká jako černošský hráč basketu, nebo jako desetileté dítě, ať má v podprsence melouny, nebo borůvky, nebo má oči daleko od sebe, velký nos, úzké rty, uši jako slon Dumbo, nebo jiný "defekt".
A abych nemluvila jen o ženách. I muži mají své sebevědomí zatěžované propíráním velikosti penisu, množstvím svalů, správnou výškou a podobně.
Kurva, je fuk, jak ten kluk vypadá, když se nelíbí někomu, bude se líbit jinému.
Nejradši bych všechny soutěže krásy zakázala, nebo bych alespoň povolila účast všem, kdo nejsou zrovna vrazi, zloději a podobní.
Nedávno jsem se bavila se svou nejlepší kamarádkou právě o miss a já z legrace navrhla, že by byla sranda se přihlásit.
Jenže pak jsme obě přestaly žertovat, protože nám bylo jasné, že když bychom přišly před porotu, asi by překvapením spadli ze stolu, cože tu jako chceme.
Pro veřejnost prostě nejsme hezké. Ale to nám nebrání si užívat života. Upřímně si myslím, že kdybychom se my dvě dostaly na nějaké miss soutěži před diváky, hodně lidí by s našimi názory souhlasilo.
Celý tento článek je asi jen flus v moři, ale já potřebovala jen svěřit a smířit s tím, že jsem se narodila pro většinu lidí ošklivá, ale s velkým charisma.
A proto prosím všechny holky a kluky, kteří o sobě pochybují, jelikož nevypadají jako modelky a modelové, aby se na to vykašlali a začali dělat naplno to, co je baví a co má smysl. Člověk nemusí být nejlepší na světě, ale musí být šťastný z toho, co dělá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 19. ledna 2017 v 21:43 | Reagovat

veľmi dobrý článok!:)
ja som vždy riešila svoju postavu, brucho, nohy, zadok..prsia. kym som nezistila, že svojmu (teraz už byvalemu) chlapovi, sa pačim taka aka som, že som podla neho krasna a že sa mu pači na mne aj to, čo ja na sebe neznašam...ale trvalo mi hrozne hrozne dlho, kym som sa naučila mať rada samu seba... dlho som rposte bola ta divna a škare a ak aj nie v očiach inych tak vo svojich určite...važne veľmi, veľmi dobry članok! :)

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 19. ledna 2017 v 22:19 | Reagovat

[1]: Děkuji. Je těžké se smířit s nedokonalostí, ale když se nakonec člověk uvolní a smíří s tím co je a není, stane se volným a svobodným. :) Každý je pro někoho krásný

3 helmii helmii | Web | 19. ledna 2017 v 22:30 | Reagovat

Já se kvůli chybějícímu sebevědomí malovala. Skončilo to tak, že jsem odmítala jít nenamalovaná ke kontejneru, nedej Bůh, aby mě bez make-upu viděl přítel.
Momentálně se namaluju jen zřídkakdy a musím říct, že jsem sama se sebou spokojená, i když mám kila navíc a... a se svým obličejem jsem začala být spokojená :-D
Opravdu parádní článek, povedl se ti :-)

4 Lucka Lucka | E-mail | Web | 19. ledna 2017 v 22:35 | Reagovat

[3]: Děkuju za pochvalu. Spokojenost sama se sebou je to nejlepší. Jen tak dál. Taky se občas namaluju-jen řasy a lesk, např, když jdu do divadla, nebo na ples. Občas je hezké se trochu zkrášlit. :-)

5 Ortie Ortie | Web | 19. ledna 2017 v 22:36 | Reagovat

Moc pěkně napsaný článek.
Dříve jsem taky hodně řešila, když jsem přibrala jediný gram, nebo to kolik měřím, či kolik mám na tváři beďarů, ale teď už mě to tolik netrápí a snažím se být se sebou v rámci možností spokojena.

6 Lucka Lucka | E-mail | Web | 19. ledna 2017 v 22:56 | Reagovat

[5]: Díky moc. Já se to snažila neřešit, ale spíše to řešilo okolí. Takže já se sebou byla spokojená, ale pak začali ostatní řešit, jak vypadám, až jsme to začala řešit taky. Měla jsem je tehdy poslat do bažin :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama